Виховна робота

 День  героїв  України
23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність - День Героїв.
Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплилися життям заради своєї країни.








День безпечного Інтернету


7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

В 9-А класі проведено захід "Безпечний інтернет. Як уникнути неприємностей в мережі"






22 січня - день Соборності України

20 січня  в 9-А класі проведена виховна година  до Дня Соборності України

Патріотичний квест  "Ми - українці, наш дім - Україна"



 


Виховна  година  в 9-А класі

30 грудня учні були запрошені на виховну годину , яка складалась з трьох частин
1. Профорієнтація. Відбулась онлайн зустріч (9-А та 9-Б класи) з майстром виробничого навчання Кулик М.М.  Учні отримали інформацію стосовно навчання в 10 класі за профілем  
"Водій автотранспорту категорії "В"

2. Підведено підсумки  навчальної та виховної роботи  учнів 9-А класу за І семестр.
3. Проведено інструктаж з БЖБ під час  зимових канікул в період воєнного стану.  переглянули відеопривітання з Новим роком та висловили побажання  один одному  з Новим  2023  роком.
Побажання було  єдине-  миру та спокою в країні.  



6 грудня - День Збройних сил України
Під час проведення години спілкування учні ознайомились з історією ЗСУ, відповідали на питання, висловили побажання воїнам, переглянули та обговорили презентацію.






1 грудня - Всесвтній день боротьби зі СНІДом

В 9-А класі проведено захід "СНІД: знати, щоб жити"




Тиждень правових знань

18 ЛИСТОПАДА  В  КЛАСІ ПРОВЕДЕНО ВИХОВНУ ГОДИНУ  НА ТЕМУ "ПРАВА ЛЮДИНИ І ТОЛЕРАНТНІСТЬ"
  




День української писемності та мови: історія й традиції свята

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови.

Свято започатковане у 1997 році указом президента на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

У День української писемності та мови існують такі традиції:

  • покладати квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
  • відзначати найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочувати видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • проводити Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс відбувається за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн з 20 країн світу.

 

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині у навчанні.

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Виховний захід до Дня захисників України

14 жовтня   у 9-А класі  проведено виховну годину до Дня захисників України та Дня українського козацтва

Учні ознайомились , які  важливі свята відзначаються сьогодні.

Було проведено веб-квест "Історія  українського козацтва"

День пам’яті трагедії Бабиного Яру 

29 вересня 2022 року виповнюється 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.
Учні 9-А класу переглянули презентацію "Пам'ять Бабиного Яру"

  
Свято Першого дзвоника в 9-А класі






Останній дзвоник у 8-А класі
"Навчальний рік до фінішу добіг". Під такою назвою була проведена виховна година з учнями 8-А класу. Були підведені підсумки навчального року, переглянули відео, провели "естафету побажань". З закінченням навчального року учнів та батьків привітали класний керівник Манякіна Н.М., заступник директора з ВР  Зубкова Н.О.



"Разом до перемоги"
Учні 8-А класу приєдналися до патріотичної акції "Разом до перемоги", виразили підтримку Збройним Силам України








15 травня День сім'ї
                   

Інформаційна хвилинка та співбесіда з учнями 8-А класу
Проведено 16 травня


Виховний захід до  Дня Європи


9 травня в дистанційному форматі була проведена інформаційно-пізнавальна виховна година "Ми для Європи- Європа для нас... Нові горизонти відкрити вже час!" Учні отримали інформацію, познайомились з цікавими фактами, відповідали на питання відеовікторини. Найбільшу кількість балів, за підсумками, отримав Денисов Данііл.




"Водно-болотні угіддя - безцінний дар природи"

2 лютого - Всесвітній   День водно-болотних угідь.






Виховний захід до дня Соборності України  «Україна для всіх одна!»

у 8-А класі  





До Дня пам'яті жертв голодоморів


27 листопада відповідно до Указу Президента України від 26.11.1998 № 1310/1998 в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів. Також у цей день відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX відзначаються 100-ті роковини від початку масового штучного голоду 1921 – 1923 років в Україні і 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946 – 1947 років в Україні.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках.


Традиційно після загальнонаціональної хвилини мовчання 27 листопада  о 16.00 год. по всій Україні пройде громадська Всеукраїнська акція «Запали свічку пам'яті».
26 листопада  в 8-А класі була проведена інформаційна хвилинка  (онлайн) під назвою "Голодомор: історична довідка"




Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада



15-19 листопада - тиждень безпеки Дорожнього руху


19 листопада   проведено Єдиний урок  Безпеки дорожнього руху  
 (в дистанційному форматі).

Учні ознайомились з історією виникнення Правил дорожнього руху,  відповідали на питання  онлайн -вікторини "Найрозумніший пішохід"

        


Тиждень енергозбереження (8-11 листопада)

 З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення.
    Тому, на початку опалювального сезону стало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження. В цей період всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку.
    Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження.
    Адже, розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
    Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.

З учнями 8-А класу  9 листопада  була проведена інформаційна  онлайн- хвилина  "Енергозбереження - виклик сьогодення"





Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 77 річницю.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході  війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 

З учнями 8-А класу була проведена інформаційна  хвилинка (онлайн), присвячена цій  даті. 

Діти ознайомились  з історичними подіями воєнних років, переглянули світлини.